Samen Jong: kernwaarde 4

Jongeren verantwoordelijkheid geven

Als jongeren je hart hebben (kernwaarde 3) dan mogen we ze meenemen in de dingen die we doen! We mogen ze verantwoordelijkheid geven (kernwaarde 4).

Wie zijn de leiders in onze gemeente? Hoe deed Jezus dit? Jezus koos leerlingen die door hem werden opgeleid. Leiderschap is niet de beloning die je krijgt na een training maar leiderschap kun je vergelijken met de sport zelf die geoefend moet worden; die je al vanaf jonge leeftijd doet en waarin je groeit.

In het boekje wordt de participatieladder beschreven. Voor ons gaf dit veel inzicht! De laagste trede is manipulatie: jongeren worden gebruikt voor een actie van volwassenen zonder uitleg (bijvoorbeeld collecteren, zonder dat je weet wat je doet). Dit gaat verder via 10 stappen naar decoratie (bv. een kindermoment wat alleen grappig is voor volwassenen) tot verantwoordelijk (jongeren informeren volwassenen als ze dat zelf nodig vinden en voeren zoveel mogelijk zelf uit).

Deze spiegel maakt ons nederig, maar gaf ook inzicht in heel veel kansen voor onze gemeente!

Image